BLOG

March 08, 2022 QR kodunu daha sonra değiştirebilir miyim?

Evet, hizmetimizin en büyük avantajı budur: önceden oluşturulmuş bir QR kodunun hedef URL'sini daha sonra değiştirebilirsiniz. Değişiklik yapabileceğiniz ve istatistiklerinizi takip edebileceğiniz e-posta adresinize erişim verileri elde edersiniz .

March 08, 2022 Dinamik QR kodu nedir?

Statik ve dinamik QR kodu arasında bir temel fark vardır. Dinamik bir QR Kodu oluşturulurken, QR Kodunun hedef URL'si için QRAL.net sunucumuzda genellikle daha kısa bir URL oluşturulur. QR kodu her tarandığında, önce bu daha kısa URL QR sunucumuzda çağrılır ve ardından kullanıcı asıl hedef URL'ye yönlendirilir. Bu yöntemin iki büyük avantajı vardır: birincisi, dinamik bir QR kodunda kodlanan bilgiler, daha sonra QR kodunun kendisini değiştirmeye gerek kalmadan herhangi bir zamanda değiştirilebilir ve ikincisi, QR kodu her tarandığında bilgi toplanır ve içine konur. istatistikler .

March 08, 2022 QR Kodları yazdırırken nelere dikkat edilmelidir?

QR kodunuz çoğu yazdırma yöntemi kullanılarak kolayca yazdırılabilir. Arka plandan QR kodunuza olan kontrastın mümkün olduğunca yüksek olduğundan ve kodun tanınmasının kolay olduğundan emin olmak en iyisidir . Durum böyle değilse, bir tarama sırasında sorunlar ortaya çıkabilir. Oluşturulan QR kodunu bir grafik programı kullanarak da renklendirebilirsiniz , ancak kod renginin arka plan renginden farklı olduğundan emin olun. Tarayıcı görüntüyü tam formatta okuyabildiği sürece QR kodunun boyutuyla ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Bu, kod boyutu 2,5x2,5 cm olan akıllı telefonlar gibi yaygın mobil cihazlarla mümkündür . Kodunuzu nasıl ve nerede basmak ve dağıtmak istediğinize karar verdiğinizde, keskinliğe dikkat edin.baskının. Özellikle tekstillerde deneme baskısı yaptırmalı ve akıllı telefonunuzla test etmelisiniz.

March 08, 2022 QR kodlarını hangi formatlarda saklayabilirim?

QRAL.net'te QR kodunuzun grafik dosyasını hem png hem de svg dosyası olarak kaydedebilirsiniz . Bu popüler formatlar kolayca açılabilir ve yüksek çözünürlükte yazdırılabilir, böylece QR kodunuzun iyi bir baskı kalitesinin önünde hiçbir şey duramaz.

December 04, 2021 QR KODU NEDİR

QR KODU NEDİR QR kod, genel olarak beyaz zemin üzerindeki siyah küçük karelerden oluşmaktadır. Görünüş olarak piksel bir görüntüsü vardır. Ancak tasarımlar farklılaşabilmektedir. Bazı QR kodlar, renkli bir şekilde de dizayn edilebilirken, bazılarında kodun orta kısmına kendinize ait logo ya da sembol eklemek de mümkündür. Günümüzde QR kod yapmanın en kolay yolu, bu iş için seçilen web servislerinden ya da bunun için yapılmış uygulamalardan yararlanmaktır. Karekoda dönüştürmek istediğiniz bilgileri ve içerikleri siteye veya uygulamaya yüklemeniz gerekmektedir. Bunu hangi formatta yükleyeceğinizi siz ve kullandığınız uygulama ya da servisin özellikleri belirleyecektir. Bunun yerine doğrudan bir URL adresi de girebilirsiniz. Son aşamada kullandığınız hizmet size QR kodunuzu verecektir.  

December 04, 2021 QR KODU NASIL ALINIR

QR KODU NASIL ALINIR QR kod alma işlemi için, bu hizmeti sağlayan www.qral.net sitemizi kullanabilirsiniz. Dünya çapında bu alanda hizmet veren çok sayıda web servisi bulunmaktadır. Bu servislerin bir kısmı ücretsiz olabileceği gibi, bu hizmeti ücretli olarak sağlayanlar da bulunmaktadır. Daha güvenli bir kod için, ücretli QR kod almayı tercih edebilirsiniz. QR koda dönüşmesini istediğiniz URL adresi, metin ya da görsel gibi içerikleri site üzerine yapıştırarak, uygun formatta yükleyebilirsiniz. Sonrasında hizmeti sunan web sitesi, sizin için bir QR kod oluşturacaktır. Sitelerdeki karekodların tasarımını siz de belirleyebilirsiniz. Servisten servise sunulan hizmet farklılık gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, Bazı sitelerden daha ufak karekodlar alabilirken, bazılarından daha büyük boyutlu karekodla alabilirsiniz.